images/yasna-300.png

title_66500e095d0078409079611716522505

سامانه جامع باسکول کانتار ویژه صنایع فولاد و معادن سنگ آهن

 

 

مقدمه

این سامانه با هدف کنترل و نظارت دقیق بر کل فرآیند بارگیری، توزین و ارسال بار به مقصد طراحی شده است. در این سامانه از فنآوری های بسیار پیشرفته به شرح زیر استفاده شده است:

نرم افزار

 
  • سرویس Kantar Service
  • سرویس Kantar Agent
  • نرم افزار Kantar Plus

 

سخت افزار

 
  • دستگاه های RFID
  • دوربین های پلاک خوان هوشمند آیکین

 

 

فرآیند کار

نقطه آغاز فرآیند های کار در این سامانه، انتظامات می باشد. خودرو پس از ورود به سایت مجموعه در یکی از نگهبانی ها مورد پذیرش قرار می گیرد. اطلاعات کامل آن توسط سیستم ویژه انتظامات که زیر مجموعه Kantar Plus است، ثبت شده و یک برچسب یا کارت RFID برای آن خودرو صادر می شود. جهت نظارت دقیق تر بر عملکرد این بخش دوربین های پلاک خوان هوشمند آیکین بر این فرآیند نظارت دارند. پس از آن خودرو مجاز به ورود و توزین در باسکول های مجموعه می باشد.

اطلاعات این خودرو بلافاصله توسط سرویس Kantar Service در اختیار باسکول ها قرار می گیرد و باسکول ها مجاز خواهند بود در مدت زمانی که برای این خودرو معتبر شناخته شده است، عملیات توزین را به طور اتوماتیک روی این خودرو انجام دهند.

نکته بسیار مهم در طراحی این سامانه، ویژگی بی نیاز بودن سیستم ها از سرور مرکزی می باشد. این بدین معناست که هم نرم افزار Kantar Plus و هم نرم افزار Kantar به طور کاملا مستقل و بی نیاز از سرور کار می کنند و در صورت قطع شدن ارتباط سرور با کامپیوتر های باسکول یا انتظامات، و همچنین قطع کامل شبکه به صورت موقتی، عملیات توزین بدون وقفه انجام خواهد شد.

پس از مرحله انتظامات، خودرو با وزن خالی روی باسکول رفته و عملیات توزین بار مرحله اول بر روی آن صورت می پذیرد. سپس خودرو به سمت دپو ها هدایت شده و بارگیری می کند. پس از بازگشت دوباره روی باسکول رفته و عملیات توزین مرحله دوم به صورت اتوماتیک بر روی آن صورت می گیرد. در تمامی مراحل توزین اطلاعات حساس خودرو همچون پلاک خودرو نه توسط اپراتور بلکه توسط سیستم RFID کانتار به صورت کاملا اتوماتیک ثبت می شود. دوربین های پلاک خوان هوشمند نیز بر کل فرآیند نظارت دارند.

پس از اتمام عملیات توزین، مجوز خروج برای آن خودرو توسط سیستم Kantar Plus قابل صدور است. خودرو به گیت خروج مراجعه کرده و در نگهبانی برگ خروج برای آن صادر می شود.

در نهایت پس از تکمیل کل فرآیند انتظامات و توزین، تمامی اطلاعات در سرور مرکزی تجمیع می شود. وظیفه ارسال و تجمیع اطلاعات را سرویس Kantar Agent بر عهده خواهد داشت.

 

دیاگرام فرآیند کار